آخرین مقالات
بازی‌کاری در تجارت الکترونیک ( بخش دوم )

بازی‌کاری در تجارت الکترونیک ( بخش دوم )

در بخش دوم از بازی‌کاری در تجارت الکترونیک، گابریلا گریفی۱ از بایدها و نبایدهایی می‌گوید که سایت‌های تازه‌کار علاقمند به بازی‌کاری لازم است بدانند تا با کاربرد های گیمیفیکیشن در کسب و کار آشنا شوند.

مردم را وادار به بازی نکنید.

مشتریان معمولا دوست ندارند که به وب‌سایت معمول خود بروند و با یک عنصر بازی‌کاریِ ناخواسته مواجه شوند. در واقع بهتر است تا حد امکان استفاده از بازی‌کاری (گیمیفیکیشن) را با اهداف سایت یک‌سو کنید و انتخاب برای بازی‌کاریزه شدن را به مشتریان واگذار کنید.

یک عنصر اجتماعی اضافه کنید

استفاده از یک عنصر اجتماعی می‌تواند راه خوبی برای درگیرکردن هرچه بیشتر بازیکنان باشد. طبق یک تحقیق که توسط شرکت زیرساخت‌های اجتماعی Gigya انجام گرفته است، بازیکنانی که می‌توانند نتایج خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، ۳۳درصد وقت بیشتری را در سایت صرف می‌کنند. این نشانگر این واقعیت است که شما به عنوان یک سایت تجاری بهتر است یک زیرساخت اجتماعی برای مشتریان خود اضافه کنید تا آنها موفقیت‌هایشان را از طریق آن به اشتراک بگذارند.

از جمله‌بندی‌های مناسب استفاده کنید

اینکه از چه عباراتی استفاده کنید که برای مشتریانتان مناسب باشد مهم است. با استفاده از تکنیک‌های بازی‌کاری(گیمیفیکیشن) سبک سایت خود را تغییر ندهید، زیرا این‌کار مشتریان وفادار شما را شوکه می‌کند. برای مثال استفاده از لغت جستجو۲ شاید برای تازه واردان جالب باشد و آنها را به چالش بکشاند، ولی با ادبیات یک گیمر حرفه‌ای بیگانه است.

نوعی پاداش برای بازی‌کاری سایتتان داشته باشید

اگر شما علاقمند به استفاده از تکنیک‌های بازی‌کاری در سایت خود هستید، بهتر است که از مشوق و پاداش‌هایی برای بازی موفق بهره ببرید. مشتریانی که برای بدست آوردن این پاداش‌ها وقت صرف می‌کنند، در واقع احساس می‌کنند که با این مشوق‌ها؛ چه واقعی باشد چه مجازی؛ مورد ارزش قرار می‌گیرند. گزینه‌های متعددی برای انتخاب این پاداش‌ها وجود دارد و همیشه هم لازم نیست که هزینه بر باشد. بعضی مواقع حتی می‌تواند دسترسی به مطالب بیشتر و یا یک بازی دیگر باشد. از رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توان برای معرفی خریدار هفته با بیشترین امتیاز استقاده کرد.

به طور متناوب، شما می‌توانید ابتدا دستیابی به محصولات جدید، پیشنهادهای ویژه، تخفیف و … را به عنوان یک روند برای جذب و تشویق مشتریان بکار گیرید.

این تصمیم بستگی به مشتریان شما دارد که به چه نوع پاداشی علاقمند باشند.

————————————————————————————

۱٫Gabriella Griffith

2.quest

منبع :

http://esellermedia.com/2013/01/11/gamification-in-ecommerce-part-ii/

 

جوابی بنویسید