آخرین مقالات
بازی‌کاری در خط مقدم دولت

بازی‌کاری در خط مقدم دولت

هنگامی که مردم در مورد دولت فکر می‌کنند ، بازی های رایانه‌ای احتمالا اولین چیزی نیست که به ذهن آن‌ها خطور می‌کند. با این حال بسیاری از سازمان ها ، اصول و تکنولوژی بازی را به عنوان اهرمی رقابتی  برای انواع اهداف خود می‌بینند. این فرآیند درکل به صورت بازی‌کاری نامیده می‌شود، و موفقیت های زیادی در حال حاضر به دست آورده است. کارشناسان بازی فکر می کنند که ستاره بازی‌کاری  بیش از پیش می درخشد (میزان استفاده از آن به صورت دایمی افزایش خواهد یافت).

این ایده(بازی‌کاری) اغلب مربوط به بخش خصوصی بوده است ، و در حال حاضر سازمان های دولتی نیز آن را دنبال می‌کنند. آنها متوجه شدند که بازی‌کاری​​ تکنولوژی هوشمندی است که یک محیط کار مشارکتی را برآورده می‌سازد و همچنین آن را  به کارکنان ارایه می‌دهد.ایده بازی‌کاری این است که با اعطای مدال‌های مجازی و امتیازات به کارکنان به دلیل کامل کردن کارشان ، باعث ایجاد نیروی‌کار مولد و شادتر  شود.

رییس جمهور آمریکا باراک اوباما از تلاش‌های بازی‌کاری از طریق دفتر سیاست گذاری علم و فناوری پشتیبانی کرد.در سال ۲۰۱۱ او به بازی‌های آموزشی و همچنین بازی‌های مرتبط با چالش‌های ملی در طول سخنرانی‌اش در کنفرانس TechBoston اشاره کرد.”من درخواست سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های آموزشی را کردم تا به ایجاد نرم‌افزارهای آموزشی که  همچون بهترین بازی ویدویی اغوا گرند، کمک کند.من از شما می‌خواهم که خود را سرگرم بازی‌هایی کنید که به شما چیزی را یاد دهد تا بازی‌هایی که فقط چیزی را می‌ترکانند.”رییس جمهور گفت.

بخشی از این تلاش‌ها(ایجاد بازی‌کاری در دولت) منجر به شکل گیری بازی های فدرالی گروهی  شد ، که با نام بازی انجمن صنفی فدرال(Federal Games Guild) یا (FGG) توسط اعضایش خوانده می شود که  این نام  از بازی World of Warcraft استناد شده است ، جایی که بازیکنان خودشان را در گروه‌هایی به صورت اصناف(Guild) سازماندهی می‌کنند. امروزه این گروه دارای بیش از ۲۰۰ عضو به نمایندگی از ۳۴ سازمان، چهار دفتر کاخ سفید و چهار نهاد فدرال دیگر می‌باشد. این گروه به طور منظم به بحث در مورد استراتژی بازی و به اشتراک گذاری تجارب می‌پردازد.

gamer

Daniel Laughlin سرپرست محققین  ناسا در فن آوری‌های آموزشی در این زمینه می‌گوید:” یکی از دلایلی که ما FGG را شروع کردیم ، اشتراک تجربیات و دروس آموخته شده میان افرادی که در درون دولت کار می‌کنند ، می‌باشد.”

علاوه بر اشتراک گذاری اطلاعات بین اعضای دولت ،  FGG اغلب باعث ورود توسعه دهندگان از شرکت های تجاری بازی ، به این عرصه را شده است.  Hackathorn  که یکی از اعضای Guild   است گفته است که ورود شرکت های تجاری بازی کمک شایانی به FGG کرده است زیرا این شرکت‌ها چندین سال از دولت در زمینه بازی‌کاری جلوتر اند.‌ همچنین Laughlin  اعتقاد دارد که آینده بازی‌کاری در دولت با وجود شرکت‌های بازی‌کاری بسیار بزرگتر و درخشان تر است.

منابع

http://fcw.com/articles/2012/04/30/gamification-tool-federal-agencies.aspx

http://gcn.com/articles/2013/04/09/gaming-moves-to-forefront-in-government.aspx

 

درباره‌ی ابراهیم آریان

جوابی بنویسید