آخرین مقالات
دولت هلند کاریابی  را بازی‌کاری می‌کند

دولت هلند کاریابی را بازی‌کاری می‌کند

دولت هلند کاریابی  را بازی‌کاری می‌کند

یکی از سازمان‌های دولتی هلند ، با نام (uwv ) که تازگی سرپرستی افراد بیکار را به وسیله اجرای بازی مصاحبه شغلی(job interview game) گرفته است.این سازمان می‌خواهد به افراد جوانی که میزان سطح سوادشان در حد معمولی به پایین است ، دستیابی پیدا بکند.دلیل این امر این است که این گروه بیشترین نرخ بیکاری را در جامعه دارند.

به وسیله (بازی مصاحبه شغلی) دولت می‌خواهد ۵ مهارت را در این گروه افزایش دهد.هر مهارت شامل یک بازی سرگرم کننده است که بازیکن را به ادامه بازی تشویق می‌کند. بعد از مدتی این روند تبدیل به یک بازی جدی با اهداف واقعی می‌شود ، مانند: نوشتن یک BP(طرح کسب و کار) و یا ایجاد لیست شخصی از روش‌ها و رهنمودهایی برای پیدا کردن شغل مورد نظر.

این سازمان دریافته است که ۹۰% افراد بیکار زیر ۳۰ سال به طور منظم بازی می‌کنند.بیشتر این جوان‌ها موقعی که کاری را شروع می‌کنند در ابتدا آن را اشتباه انجام می‌دهند ، زیرا آن‌ها نمی‌دانند چقدر در کارشان توانایی دارند و یا نمی‌دانند چه چیزی از کارشان می‌خواهند. به علاوه ، این افراد، مهارت یا دانش مورد نیاز برای یک مصاحبه شغلی موفق را ندارند.(بازی مصاحبه شغلی) تلاش می‌کند که افراد را به راهی که مناسب‌شان است برساند.هدف از این بازی‌کاری این است که مانع از افزایش بیکاران در میان جوانان شود.

منبع

http://gamifier.com/gamification-blog-posts/dutch-government-gamifies-job-hunt/

درباره‌ی ابراهیم آریان

جوابی بنویسید